Kościół w Jaroszowie

Sakramenty w Parafii

Cmentarz Parafialny

O PARAFII

Parafia p.w. Św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie znajduje się w Diecezji Świdnickiej, Dekanacie Strzegomskim.
Wierni mogą korzystać z kościołów w Jaroszowie i Rusku

Wspólnota Parafialna liczy ok. 2650 zameldowanych mieszkańców, z czego blisko 300 osób przebywa za granicą. Parafia obejmuje miejscowości: Jaroszów, Mikoszowa, Mielęcin i Rusko.

W Jaroszowie w niedziele sprawowane są dwie Msze św.:
o 9:00 dla dzieci i suma o 12:00 oraz codziennie w tygodniu o 18:00 (oprócz czwartków). W Rusku Msza św. jest odprawiana w niedziele o 10:30 i w czwartki o 18:00.

W środy w nowennie i Mszy św. do św. Józefa modlimy się za naszych dobrodziejów. Od peregrynacji Figury MB Fatimskiej praktykujemy nabożeństwa i Msze św. Fatimskie 13 dnia miesiąca. Wierni mają możliwość korzystania ze spowiedzi 20 min. przed Mszą św. oraz w I Piątek od 17:00 do 18:00 (a w Rusku w I Czwartek). Co miesiąc oddajemy cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie w I Niedzielę i w I Piątek miesiąca.