OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.XII.2018

1. Przeżyliśmy święty czas Rekolekcji Adwentowych. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w rekolekcje a innych proszę aby znaleźć inny sposób na przygotowanie się na spotkanie z Jezusem.

Dziękuję też Paniom Marii Kierko i Grażynie Potoniec za troskę o rekolekcjonistę przez przygotowywanie posiłków i wszystkim którzy pomagali. Bóg zapłać.

2. W środę będzie spowiedź przedświąteczna w naszej parafii. Spowiedź w Jaroszowie rano od 9:00 – 10:00 i 17:00 – 18:00 i w Rusku 16:30 – 17:00. Jezus ma się narodzić w nas – przygotujmy nasze serca.

Z powodu spowiedzi będą zmiany w Mszach św. Pon. 18:00 i 18:45; Wt. 7:30; Śr. 18:00; Pt. 18:00 i 18:45 !!! Przepraszam ale muszę jechać do innych parafii na spowiedź.

3. Dzisiaj Kandydaci zostają przyjęci do grona Ministrantów a młodsi ministranci awansują na stopień starszego ministranta. Gratulujemy wam chłopcy i waszym rodzicom.

4. Zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na comiesięczne spotkanie formacyjne w Czwartek o godz. 18:00 w kościele.

5. Szkół w Jaroszowie zaprasza na JASEŁKA w piątek o 10:00 w kościele.

6. Informujemy, że powstała Grupa Organizacyjna przygotowująca Orszak 3 Króli w Jaroszowie. Więcej informacji za tydzień.

7. Wczoraj 33 ministrantów i scholistek z naszej parafii było w Aquaparku we Wrocławiu w ramach prezentu Mikołajkowego. Dziękuję opiekunom, zwłaszcza Panu Tomaszowi za pomoc.

8. Przedstawiciele parafii zanoszą do naszych domów poświęcone opłatki. Proszę je przyjąć jako symbol jedności z parafią i wspólnotą wierzących. Bóg zapłać za składane ofiary. Można tez nabywać świece Caritas i nasze parafialne kalendarze.

9. Dziękuję za wsparcie Kościoła na wschodzie ofiarą do puszek. Zebraliśmy 374 zł. Bóg zapłać za wsparcie. Zachęcam aby wesprzeć potrzebujących. Można składać art. Spożywcze długoterminowe i art. chemiczne do środy 19 XII przed ołtarzem św. Józefa.

10. Drodzy, zostały już złożone pierwsze wnioski o dotację dla naszych remontów. Bardzo serdecznie proszę Was o modlitwę w tej intencji – „1 Dziesiątek Różańca” każdego dnia. Kto może to proszę wpisać swoją deklarację modlitwy do Księgi Modlitwy.

11. Dziękujemy za zadbanie o nasz kościół mieszkańcom Jaroszowa 129 -131. Na ten cel ofiary złożyli:    . Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy o zadbanie  o nasz kościół mieszkańców Jaroszowa 132.

Dziękujemy za zadbanie o kościół w Rusku: Helena Sobieralska, Daniela Krymska, Sylwia Wancowicz. Bóg zapłać.

12.Intencje Mszalne.

13.Polecam prasę katolicką „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”.

14. Został już zamówiony drugi żyrandol do kościoła w Rusku. Jeszcze potrzebujemy 3 sponsorów aby móc go spłacić.

Ks. Marek Krysiak   -  Wasz proboszcz