OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.VI.2019

1. Dziękuję ks. Mateuszowi i innym kapłanom, którzy zastępowali mnie podczas nieobecności a Wam za wyrozumiałość.

2. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Oddajemy chwałę Bogu w Trójcy Jedynemu, choćby przez uważny znak krzyża.

3. W poniedziałek zapraszam na Mszę św. w intencji zmarłych byłych proboszczów. Okazją jest fakt, że wczoraj była 39 r. śm. ks. Emiliana Pisarskiego a we wtorek będzie 22 r. śm. ks. Bernarda Szczygielskiego.

4. W środę dzieci i młodzież kończą rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 jako podziękowanie za cały rok.

5. W Czwartek Uroczystość Bożego Ciała – dzień w którym publicznie wyznajemy naszą wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Centralna Msza św. z procesją do 4 ołtarzy o godz. 11:00 na Hotelach. Tego dnia Msza św. w Rusku o godz. 9:00.
Dzieci sypiące kwiatki zapraszamy na próbę w poniedziałek i wtorek o 17:30.

6. Za tydzień 23 VI Parafialny Festyn Świętojański od 15:00 – 21:00 na osiedlu w Jaroszowie. Jak zwykle wiele atrakcji, gry, zabawy, konkurs na najlepsze ciasto i wianek świętojański.

7. Dziękujemy za zadbanie o nasz kościół mieszkańcom Jaroszowa Blok 5 C. Na ten cel ofiary złożyli: Wiśniewska, Angrys, Choroszczak, Krymski, Zając, Peszek, Kosowska, Stefanko. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy o zadbanie  o kościół mieszkańców Jaroszowa Osiedle 5 D.

Dziękujemy za troskę o kościół w Rusku. Na ten  cel ofiary złożyli: Iwona Świętak, Stanisława Świętak, Beata Kaczmarczyk. Bóg zapłać.

8. Wyjeżdżających na Wycieczkę do Gdańska, Malborka prosimy o wpłaty kolejnej raty. Zwolniło się 5 miejsc więc zapraszamy chętnych.

9. Intencje Mszy św.

10. Polecam prasę katolicką „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny

11. Podczas wakacji polecamy:
Święto Młodzieży na Górze św. Anny
– 15 VI – 20 VI
Spływ kajakowy Kwisą – 11 VI –13VI
Piesza Pielgrzymka 31 VII – 3 VIII (lub cała do 8 VIII)