OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7.IV.2019

1.  Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa. Zapraszam na ostatnie Gorzkie Żale w Rusku po Mszy św., w Jaroszowie o godz. 16:00.
O godz. 19:00 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej koło kościoła.SCK zaprasza na Jarmark Wielkanocny o 13:00 w Hali OSiR w Strzegomiu.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień – najważniejsze wydarzenia zbawcze. Patrz plan:

Aby się przygotować będzie możliwość spowiedzi jutro (Poniedziałek) w Rusku 17:00-17:15; w Jaroszowie 17:00 – 18:00.

2.Zapraszam na Mszę Św. uwielbienia we Wtorek o godz. 19:00 w Jaroszowie z katechezą o Piśmie Św.

3.Zakończyliśmy drugi etap remontu grobowców przy kościele w Rusku. Dziękuję za pracę: Ryszard Mazur, Krzysztof Kupisz, Stanisław Olszański, Tadeusz Zywer, Zdzisław Angrys, Mikołaj Fojna, Marek Angrys. Dziękujemy Panu prezesowi spółdzielni w Rusku za pomoc ze sprzętem.

Ruszyły też prace na cmentarzu jak również przy parkingu w Jaroszowie. Dziękuję tym, którzy pracowali: Tadeusz Kaliciak, Kazimierz Bosek, Stanisław Falaciński, Stanisław Olszański, Mikołaj Fojna, Mirosław Kołodziejczyk, Wiktor Hajduk. Dziękuję Panom Wiktorowi Hajdukowi i Markowi Grynienko za pomoc ze sprzętem a Panu Januszowi i Józefowi Sypko za materiał. Bóg zapłać. Dziękuję też rodzicom dzieci I Komunijnych za ich pracę przy kościele.

4.Zachęcam do przekazywania 1% od podatku na stowarzyszenie „Razem dla Jaroszowa”, które przekaże zebrane pieniążki na nasze remonty. Można składać PIT-y do rozliczenia podatku.

5.Trwa nabór kandydatów na ministrantów. Chętnych chłopców prosimy aby zgłaszali się do ks. Proboszcza.

6.Dziękujemy za zadbanie o nasz kościół mieszkańcom Jaroszowa Blok 3 F. Na ten cel ofiary złożyli: Bogdan Biros, Ewelina Drożdż, Maria Bosek, Zuzanna Nowak, Andrzej Zając, Ewelina Wićko, Helena Bosek, Przemysław Madej, Andrzej Rędzio. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy o zadbanie  o kościół mieszkańców Jaroszowa Osiedle 4 A.

Dziękujemy za troskę o kościół w Rusku. Na ten  cel ofiary złożyli: Urszula Angrys, Mateusz Świątek, Katarzyna Cebulak. Bóg zapłać.

7.Trwa nabór kandydatów na ministrantów. Chętnych chłopców prosimy aby zgłaszali się do ks. Proboszcza.

8. Dziękujemy za zadbanie o nasz kościół mieszkańcom Jaroszowa Blok 3 E. Na ten cel ofiary złożyli: Lidia Jasinowska, Anna Piskorz, Irena Kikta, Kazimierz Wojtyra, Krystyna Falkiewicz, Zdzisława Madej, Anna Łukasik. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy o zadbanie  o nasz kościół mieszkańców Jaroszowa Osiedle 3 F.

9.Intencje Mszy św.

10.Polecam prasę katolicką „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny

ZAPOWIEDZI  PRZEDMAŁŻEŃSKIE  (14 IV)

Związek małżeński pragną zawrzeć:

1)     KORNELIA  KNOP, zam. Rusko

i  MARCIN  KOZA, zam. Świdnica

Zapowiedź  II

2)     ŁUKASZ  MIKLASZEWSKI, zam. Jaroszów

i  KAROLINA  OTOCKA, zam. Żółkiewka

Zapowiedź  II

Kto wie o przeszkodach do zawarcia tego związku małżeńskiego, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym duszpasterstwo parafii.